Tränare

Huvudtränare

 Vi hälsar Sergii Selega varmt välkommen till Osby Konståkningsklubb.

Sergii har mer än 30 års erfaranhet som tränare. Han är steg 4B utbildad.

Han kommer senast från Konståkarna Borås där han har varit sedan 2014. Sergii har innan dess varit i Katrineholm och Luleå, samt som tränare i Mexico. Han har också medverkat i Walt Disney” World On Ice”, USA och ”Torvill & Dean Show”, London.

Sergii kommer att flytta till Osby och ägna sig på heltid åt vår förening.

Sergii Selegatranare@osbykk.nu

Tränare Stora Teamet

Tilda Carlsson tranare@osbykk.nu

Hjälptränare

Tilda Carlsson tranare@osbykk.nu
Klara Nilssontranare@osbykk.nu
Maya Nilssontranare@osbykk.nu
Elin Tropptranare@osbykk.nu
Frida Carzborntranare@osbykk.nu
Vera Poppetranare@osbykk.nu
Emilia Thalltranare@osbykk.nu
Agnes Tillmantranare@osbykk.nu
Nellie Roskvisttranare@osbykk.nu